Licznik odwiedzin

095657
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
117
497
1424
90105
8417
10469
95657

Twój adres IP: 54.198.139.141
Dzisja jest: 2014-04-23
 

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzmy sobie wszy­scy, abyśmy, trwając we wspólnocie Kościoła, byli ludźmi światłości i nadziei pokonującej wszelki smutek i rozpacz. Źródłem tej nadziei jest zmartwychwstanie Chrystusa. Życzymy my księża Wam, Kochani Parafianie i Goście, radości! Radości, która jest darem Chrystusa zmartwychwstałego. Życzymy tej radości, o której Chrystus mówił w Wieczerniku, w czasie ostatniej Wieczerzy, „aby radość moja była w was i aby radość wasza była pełna". Życzymy radości, która przejawia się w szczęściu wewnętrznym, w pokoju serca i w mocy na każdy dzień.
Duszpasterze

     W Wielką Sobotę wieczorem o godzinie 18.00 rozpoczęła się Liturgia Wigilii Paschalnej. Ta Wigilia jest nazywana „Matką wszystkich wigilii”. Składa się z kilku elementów: Poświęcenia ognia i zapalenia paschału, uroczystego Orędzia Wielkanocnego, rozbudowanej Liturgii Słowa, poświęcenia wody, odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, Liturgii Eucharystycznej i Komunii Świętej. To w czasie sprawowania tych obrzędów po raz pierwszy zabrzmiało radosne ALLELUJA – obwieszczające zmartwychwstania Jezusa.

  

Jak tradycja nakazuje w Wielką Sobotę odbywa się obrzęd poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.  Nie inaczej było w naszej parafii. Począwszy od godziny 9.00 nasza świątynia zapełniała się wiernymi, którzy przynosili koszyki pełne świątecznych smakołyków by je poświęcić. Wielu rodziców ze swoimi dziećmi pozostawało jeszcze chwile w świątyni by adorować Krzyż i Grób Pana Jezusa.

W Wielki Piątek Nabożeństwem Drogi Krzyżowej rozpoczęliśmy Liturgię Męki Pańskiej. Po niej rozpoczęła się właściwa Liturgia, której przewodniczył ks. dr Krzysztof Cisek. Piękno celebracji Wielkiego Piątku opiera się na pięciu elementach: Liturgii Słowa połączonej z czytaniem Męki Pana Jezusa według Świętego Jana, Uroczystą Modlitwą Powszechną, Adoracją Krzyża, Komunią Świętą i Procesją do Bożego Grobu. Liczna grupa parafian uczestniczyła w tym Misterium by oddać cześć i hołd Naszemu Zbawicielowi – Jezusowi Chrystusowi.

Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej nasza wspólnota parafialna rozpoczęła obchód Triduum Paschalnego. Liturgii przewodniczył ks. Proboszcz Michał Dzióba. Mszę Świętą koncelebrowali księża posługujący w naszej parafii: ks. Prałat Zygmunt i ks. Tomasz.  W homilii ks. Proboszcz ukazał wielkość Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa rozumianej jako służba i przebaczenie. Po Komunii Świętej młodzież z naszej Oazy złożyła życzenia i kwiaty obecnym kapłanom. Liturgię zakończyła procesja z Najświętszym Sakramentem do Ciemnicy. Po niej rozpoczęła się indywidualna adoracja Pana Jezusa ukrytego po postacią Białego Chleba.

Wsparcie

Jeśli chciałbyś finansowo wspomóc prace remontowe przy kościele parafialnym w Ślęzakach poniżej podajemy numer konta:

PARAFIA RZYM.-KAT.
p.w. Wniebowzięcia N.M.P.
ŚLĘZAKI 45
39-450 Baranów Sandomierski
Bank BGŻ S.A. oddział Tarnobrzeg
58 2030 0045 1110 0000 0131 8940
Za wszelkie wsparcie składamy naszym dobroczyńcom i ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.