W ostatnim tygodniu
Wszystkie dni

Twój adres IP: 54.90.173.242
Dzisja jest: 2016-04-30

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Już po raz XVI Wyższe Seminarium Duchowne zorganizowało Dzień Otwartej Furty. Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Księża Profesorowie i Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu zapraszali Przyjaciół małych i dużych do wzięcia udziału w tym corocznym wielkim wydarzeniu. Wielu odpowiedziało na to zaproszenie i pomimo niewielkiego deszczu przyjechali.

Z naszej wspólnoty parafialnej 52 osoby uczestniczyły w tym spotkaniu.

Tegoroczne spotkanie przyjaciół seminarium rozpoczęło się Mszą św. na seminaryjnym dolnym wirydarzu. Eucharystii przewodniczył ks. Jan Biedroń, rektor seminarium. We wspólnej modlitwie uczestniczyli przyjaciele seminarium, dzieci i młodzież z parafialnych grup formacyjnych oraz wielu turystów, którzy tego dnia przybyli do Sandomierza i zajrzeli za seminaryjną furtę. Po wspólnej modlitwie rozpoczął się na wirydarzu i w seminaryjnych ogrodach przyjacielski piknik. Mimo zachmurzonego nieba, które co chwila straszyło deszczem, humory wszystkim dopisywały i każdy mógł znaleźć wiele ciekawych atrakcji dla siebie.

Każdy mógł spróbować seminaryjnej kuchni, która serwowała smaczny bigos i kiełbaski z grilla, pieczone przez samych kleryków. Przez cały czas imprezy trwała loteria, gdzie każdy los wygrywał. Uczestnicy mogli wygrać maskotkę, ale i ciekawą książkę lub inny upominek. W seminaryjnych ogrodach można było pogimnastykować się na trampolinie, a na seminaryjnym boisku ministranci rozgrywali mecze piłkarskie i rywalizowali w różnych konkursach sprawnościowych.

Cieszymy się i dziękujemy tym wszystkim, którzy modlą się i wspierają nasze Wyższe Seminarium Duchowne i że wybrali się w gościnę do Sandomierza.
                                                                                                                 Ks. Rafał Golonka

03.04.2016 r. odbył się w naszej świątyni koncert wielkanocny. Młodzież wykonała piosenki głoszące radosną nowinę, że Chrystus Zmartwychwstał Prawdziwie Zmartwychwstał!

Z okazji przypadającej w tym dniu Niedzieli Miłosierdzia Bożego w trakcie koncertu odczytane zostały fragmenty z Dzienniczka Siostry Faustyny Kowalsiej.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony dla młodzieży z naszej parafii na wyjazd na ŚDM w Krakowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przybyli oraz za datki, które umożliwią nam wyjazd na Spotkanie Młodych .

Bóg zapłać.                                                                                                                         Aleksandra Tworz

Link do nagrań z koncertu: https://www.youtube.com/channel/UCNMNnl47u5k60sc4N-85Vaw

Dnia 03.04.2016 roku (niedziela) o godz. 16
zapraszamy na koncert wielkanocny w wykonaniu naszej młodzieży.

Dochód z tego koncertu pragniemy przeznaczyć na wyjazd młodzieży z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.

Serdecznie zapraszamy.

Wsparcie

Jeśli chciałbyś finansowo wspomóc prace remontowe przy kościele parafialnym w Ślęzakach poniżej podajemy numer konta:

PARAFIA RZYM.-KAT.
p.w. Wniebowzięcia N.M.P.
ŚLĘZAKI 45
39-450 Baranów Sandomierski
Bank BGŻ S.A. oddział Tarnobrzeg
58 2030 0045 1110 0000 0131 8940
Za wszelkie wsparcie składamy naszym dobroczyńcom i ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.