Licznik odwiedzin

444460
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
717
0
717
0
717
0
444460

Twój adres IP: 54.221.45.195
Dzisja jest: 2015-08-30
 

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.


Katechizm Kościoła Katolickiego podkreśla: "Wniebowzięcie Maryi jest szczególnym uczestniczeniem w Zmartwychwstaniu Jej Syna i uprzedzeniem zmartwychwstania innych chrześcijan".


W dniu 15 sierpnia 2015r. jak co roku odbyła się uroczystość odpustowa w parafii Ślęzaki. W uroczystej sumie sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Mieczysława Wolanina wzięli udział kapłani z dekanatu Nowa Dęba i sąsiednich, jak również wierni z parafii i przybyli goście.

W uroczystości wzięły udział Poczty Sztandarowe naszej Ochotniczej Straży Pożarnej.  

Ks. Marek Bednarz, kaznodzieja podkreślił wielką rolę Maryi i wzywał wszystkich do tego, aby pozwolić się przeniknąć Chrystusowi, jak to uczyniła Maryja.

Każda wioska należąca do parafii przygotowała piękny wieniec przyniesiony przez panie i dziewczęta, które wystapiły w kolorowych strojach ludowych. Po poświęceniu wieńców, kwiatów i ziół wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.


Dziękujemy wszystkim wiernym za modlitwę, udział w uroczystej sumie i zachęcamy do korzystania z daru, jakim jest odpust.


Pielgrzymka rowerowa do Częstochowy

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę rowerowa z Tarnobrzega na Jasna Górę 18 lipca.
Wyjazd z Tarnobrzega parafia Matki Bożej Nieustajacej Pomocy (Serbinów) godzina 8.00.
Koszt 120 zł
Pielgrzymka trwa 7 dni.
Więcej informacji u Dyrektora Pielgrzymki Jerzego Roga (tel. 723-794-074).

Spotkanie organizacyjne 9 lipca po Mszy Świętej wieczorowej (18.30) w parafii Matki Bożej Nieustajacej Pomocy w Tarnobrzegu.

Zapraszamy!!!

04.06.2015r. o godzinie 10:00 odbyła się uroczysta suma z okazji Uroczystości Bożego Ciała. Dzięki mieszkańcom Ślęzaków, Dąbrowicy, Marków i Kaczaków zostały ubrane kwiatami cztery ołtarze wokół kościoła. Msza Święta była celebrowana przez trzech kapłanów: ks. Michała Dzióbę, ks. Rafała Golonkę i ks. prałata Zygmunta Wawrzyszko . Homilię wygłosił ksiądz proboszcz Michał Dzióba. Po Mszy Świetej odbyło się nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z procesją do czterech ołtarzy.   

Dominika Dul

"Dnia 27 maja młodzież klasy II i III gimnazjum po trzyletnim przygotowaniu przyjęła sakrament bierzmowania z rąk biskupa Edwarda Frankowskiego w naszym kościele parafialnym w obecności kapłanów, świadków, rodziców, rodziny. Cała uroczystość uświetniona była wspaniałym kazaniem, śpiewami do Ducha Świętego, podziękowaniem skierowanym do biskupa,wręczeniem kwiatów oraz poświęceniem pamiątkowych krzyży bierzmowanych. Młodzież przygotowywała się do tego wydarzenia poprzez comiesięczne spotkania mające formę wspólnej modlitwy, odwiedzania cmentarza lub spędzania czasu z osobami starszymi. Zorganizowana została także adoracja oraz spowiedź dla kandydatów i świadków. Po całej uroczystości księża i bierzmowani zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie." 
                                                                                        Wiktoria Pasek


W dniu 22 maja młodzież klasy III gimnazjum uczestniczyła w V Pielgrzymce Gimnazjalistów, która miała miejsce na Świętym Krzyżu. Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej każdej grupy. Młodzież miała okazje usłyszeć jak rapuje zespół "Full Power Spirit". O godzinie 13:00 rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył biskup Edward Frankowski. Po zakończeniu Eucharystii młodzież udała się na posiłek do Dworu Świętokrzyskiego. Podczas drogi powrotnej młodzi odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Anna Latoś
 

Wsparcie

Jeśli chciałbyś finansowo wspomóc prace remontowe przy kościele parafialnym w Ślęzakach poniżej podajemy numer konta:

PARAFIA RZYM.-KAT.
p.w. Wniebowzięcia N.M.P.
ŚLĘZAKI 45
39-450 Baranów Sandomierski
Bank BGŻ S.A. oddział Tarnobrzeg
58 2030 0045 1110 0000 0131 8940
Za wszelkie wsparcie składamy naszym dobroczyńcom i ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.