206373
206373

Twój adres IP: 54.204.218.95
Dzisja jest: 2014-11-23

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

11 listopada 2014 obchodziliśmy 96. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach zaborów.
Gminne uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości były obchodzone w tym roku w Ślęzakach. Z tej okazji w naszym kościele o godz. 11:00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny. We wspólnej modlitwie udział wzięli kapłani z terenu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski na czele z księdzem dziekanem  Andrzejem Machowiczem. Uroczystość uświetniły Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, szkół i innych instytucji z terenu  Ziemi Baranowskiej. Po Mszy świętej przed kościołem odbył się Apel Pamięci. Przy tablicach upamiętniających Ofiary I i II Wojny Światowej zostały złożone kwiaty oraz zapalone znicze.

Sławomir Kozioł

Dnia 25.10.14 roku od godziny 10:00 wzorem lat ubiegłych, w naszej parafii w Ślęzakach zostało zorganizowane sprzątanie cmentarza oraz wokół Kościoła przed uroczystością Wszystkich Świętych. W sprzątanie włączyła się Oaza dzieci starszych i młodszych, młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, parafianie jak i również Ks. Rafał Golonka. Ludzie z wielkim zaangażowaniem wspólnymi siłami uporządkowali cmentarz i plac wokół kościoła.

Edyta Dul
Dnia 11.10.2014 r. odbyły się kolejne „ regionalne dni młodzieży” w Gorzycach.
W spotkaniu tym uczestniczyły parafie z naszej okolicy. Naszą parafię reprezentowało niemal 40 uczestników. Dzień rozpoczęliśmy świetnym koncertem zespołu „ Full Power Spirits”. Kolejnym fragmentem planu dnia było nabożeństwo a po niej Eucharystia. Duże wrażenie zrobiła również zaprezentowana pantomima. Przygotowany przez organizatorów poczęstunek miał być uwieńczeniem spotkania, jednakże dzięki obecnym animatorom z naszej parafii zorganizowano  tańce integracyjne, które zakończyły wyjazd pozytywnym akcentem.

Marcin Sudoł

W piątek 03.10.2014 roku z całej naszej diecezji zjechały się DZIECI BOŻE na Oazę Modlitwy, która trwała 3 dni w Tarnobrzegu w ośrodku „Golgota” przy parafii św. Barbary.
Wszystkich uczestników OM-u było 60. W Oazie Modlitwy również uczestniczyły dzieci z naszej parafii. Był to czas zabawy, śpiewu na chwałę Pana, spotkań z drugim człowiekiem ale przede wszystkim spotkań z Panem Bogiem. W czasie spotkań w grupach oazowicze rozważali dwa tematy: „Różaniec - spotkaniem z Jezusem i Maryją” oraz „Eucharystia największym skarbem”. Oaza Modlitwy była prowadzona przez moderatorów ks. Marka s. Iwonę i s. Kasię oraz animatorów Ruchu Światło – Życie. Uczestnicy Oazy Modlitwy z uśmiechem i radością wyjeżdżali do swych domów mówiąc, że już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania.

Patrycja Kruk

W dniach 19-21 IX 2014 roku odbyło się w Sandomierzu XVII Diecezjalne Spotkanie Młodych pod hasłem "Błogosławieni ubodzy w duchu".
W spotkaniu uczestniczyło około 4 tysięcy młodych ludzi z całej diecezji. Naszą parafie reprezentowało 30 uczestników. Był to czas intensywnej modlitwy, ale nie brakowało też zabawy. Program spotkania obejmował Eucharystię, wspólną modlitwę, drogę krzyżową, śpiewy i tańce. W sobotę na Starym Rynku odbył się koncert zespołu TGD a po nim Wieczór uwielbienia połączony z adoracja Najświętszego Sakramentu. Ogromne wrażenie zrobiła na młodzieży wspólnota Przymierze Miłosierdzia z Brazylii. Spotkanie z nimi miało na celu przygotować nas na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie. Nikt się nie nudził: na przemian rozważano Ewangelię i tańczono w rytm brazylijskiej i portugalskiej muzyki. Te trzy dni były bardzo owocnie spędzonym czasem.

Ola Tworz

Wsparcie

Jeśli chciałbyś finansowo wspomóc prace remontowe przy kościele parafialnym w Ślęzakach poniżej podajemy numer konta:

PARAFIA RZYM.-KAT.
p.w. Wniebowzięcia N.M.P.
ŚLĘZAKI 45
39-450 Baranów Sandomierski
Bank BGŻ S.A. oddział Tarnobrzeg
58 2030 0045 1110 0000 0131 8940
Za wszelkie wsparcie składamy naszym dobroczyńcom i ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.