W ostatnim tygodniu
Wszystkie dni

Twój adres IP: 54.145.221.99
Dzisja jest: 2015-05-28

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.

W dniu 22 maja młodzież klasy III gimnazjum uczestniczyła w V Pielgrzymce Gimnazjalistów, która miała miejsce na Świętym Krzyżu. Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej każdej grupy. Młodzież miała okazje usłyszeć jak rapuje zespół "Full Power Spirit". O godzinie 13:00 rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył biskup Edward Frankowski. Po zakończeniu Eucharystii młodzież udała się na posiłek do Dworu Świętokrzyskiego. Podczas drogi powrotnej młodzi odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Anna Latoś

W piękną słoneczną sobotę 16 maja 2015 roku, na orliku przy Szkole w Dąbrowicy o godz. 10:00 odbył się mecz ministrantów z parafii Ślęzaki & Chmielów. Organizatorem meczu był Ks. Rafał Golonka, który jest fanem piłki nożnej. Mecze rozgrywały się w dwóch kategoriach wiekowych:

1. Ministranci ze szkół podstawowych,
  2. Ministranci ze szkół Gimnazjalnych.
Mecz był zacięty i ciekawy, z dużą ilością sytuacji podbramkowych. Owocowało to kolejnymi bramkami. Gospodarze oraz rywale jednak nie zamierzali sie poddawać i oddać łatwo zwycięstwa. Energii i zapału do gry dodawał mały słodki poczęstunek zapewniony dla wszystkich graczy oraz kibiców. Otuchy dodawali Oazowicze, rodzice piłkarzy oraz mieszkańcy Dąbrowicy ,którzy przyglądali się walce piłkarskiej i kibicowali.
Edyta Dul
Delegacja młodzieży z naszej parafii wyjechała 2 maja 2015 roku do Sandomierza, aby uczestniczyć zakończeniu Peregrynacji Symboli ŚDM i przekazaniu ich młodzieży z diecezji zamojsko-lubaczowskiej oraz w Dniach Otwartej Furty w Seminarium. Cale wydarzenie rozpoczęła Msza Święta w katedrze. PO przekazaniu symboli ŚDM wspólnie udano się do Seminarium na dalsze świętowanie. Była możliwość obejrzenia budynku seminarium, rozegrania meczu piłki nożnej. Rozrywkę zapewniała również grupa animacyjna Trio z Rio oraz zespół Testimonium. Cale spotkanie zakończyło Nabożeństwo Majowe.
Karolina Tęcza
W dniu 28 kwietnia młodzież naszej parafii uczestniczyła w peregrynacji symboli ŚDM w Nowej Dębie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski, której przewodniczył biskup Edward Frankowski. Następie młodzież dźwigając na swoich barkach Krzyż oraz Ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani przeszła w procesji do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Tam dzieci oraz młodzież poprowadzili Drogę Krzyżową. Ludzie będący w kościele adorowali symbole indywidualnie, a także włączając się w śpiew. Uczestnictwo w peregrynacji było wspaniałym przeżyciem oraz przygotowaniem do światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w następnym roku w Krakowie.
Anna Latoś
Nasze dzieci z oazy w dniach 24-26.04.2015 roku uczestniczyły w Oazie Modlitwy zorganizowanej przy parafii Św. Barbary w Tarnobrzegu. Był to czas zabawy, spotkań z drugim człowiekiem a przede wszystkim z Panem Jezusem w czasie osobistej modlitwy i Mszy Świętej. Tematem spotkania była przyjaźń z Panem Jezusem oraz grzech, który niszczy nasze relacje z Najlepszym Przyjacielem. W Oazie Modlitwy brało udział 65 dzieci z całej diecezji. OM prowadzili ks. Piotr i p. Barbara oraz 9 animatorów z Ruchu Światło – Życie.
Patrycja Kruk

Wsparcie

Jeśli chciałbyś finansowo wspomóc prace remontowe przy kościele parafialnym w Ślęzakach poniżej podajemy numer konta:

PARAFIA RZYM.-KAT.
p.w. Wniebowzięcia N.M.P.
ŚLĘZAKI 45
39-450 Baranów Sandomierski
Bank BGŻ S.A. oddział Tarnobrzeg
58 2030 0045 1110 0000 0131 8940
Za wszelkie wsparcie składamy naszym dobroczyńcom i ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.