W ostatnim tygodniu
Wszystkie dni

Twój adres IP: 54.87.181.206
Dzisja jest: 2015-03-04

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

W dniach 8-11.02.2015 roku dzieci i młodzież oazowa po Mszy udała się do Zakrzowa koło Kalwarii Zebrzydowskiej. Pierwszego dnia oazowicze wraz z księdzem Rafałem przyjechali z wizytą do Łagiewnik, gdzie siostra Gregoria (nasza rodaczka) oprowadziła po całym Sanktuarium. Kolejne dni były pełne zabawy – bitwa na śnieżki, lepienie bałwana, jazda na nartach oraz lepienie igloo. Jednak ważnym elementem tego zimowiska była Msza Święta. Wieczorami zorganizowane były wieczory pogodne, które były pełne tańców i zabaw integracyjnych. Jeden wieczór był przeznaczony na czuwanie, gdzie oazowicze mogli bliżej spotkać się z Przyjacielem - Panem Jezusem. Ostatniego wieczora została zorganizowana Agapa, która miała na celu umocnienie więzi między członkami wspólnoty. Wyjazd był bardzo dobrą okazją do odpoczynku od codziennych zajęć.

Patrycja Kruk

Program Rekolekcji Parafialnych w ramach przygotowania do
NAWIEDZENIA FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Niedziela – 22.02.2015r.

– Msza Święta z nauką ogólną
930 – Msza Święta z nauką ogólną
1100 – Msza Święta z nauką ogólną i spotkanie dla młodzieży
1530 – Nabożeństwo Gorzkie Żale - kazanie pasyjne
Po Mszy Świętej nauka dla rodziców.

Poniedziałek – 23.02.2015r.

– Msza Święta z nauką dla dzieci (szkoła podstawowa i gimnazjum)

9301200  – Spowiedź Święta

15001700  – Spowiedź Święta

1630 – Msza Święta z nauką ogólną / Składka z tej Mszy przeznaczona dla Ks. Rekolekcjonisty/

Wtorek – 24.02.2015r.

– Spowiedź dla starszych i chorych

900 – Msza święta dla chorych i starszych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych

1100 – Msza Święta z nauką dla dzieci (szkoła podstawowa i gimnazjum)

1830 – Nabożeństwo oczekiwania na przybycie Figury św. Michała Archanioła

1900 – Uroczyste powitanie figury Świętego Michała Archanioła (dzieci,dorośli,proboszcz), Msza Święta na rozpoczęcie nawiedzenia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyna św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem

2100 – Apel Jasnogórski z rozważaniem na zakończenie dnia. /Przyjęcie Szkaplerza św. Michała Archanioła/

Środa – 25.02.2015r.

– Godzinki ku czci Najświętszej Marii Panny

1000 – Msza Święta, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz błogosławieństwo osób samotnych, chorych i starszych /Przyjęcie Szkaplerza św. Michała Archanioła/

1130 – Spotkanie dla dzieci ze szkoły i błogosławieństwo dzieci przy figurze św. Michała Archanioła

12301500 – Osobista modlitwa do św. Michała Archanioła

1500 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. /Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy za przyczyną św. Michała Archanioła

1630 – Nabożeństwo do św. Michała Archanioła

1700 – Msza św. z aktem poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi, pożegnanie figury i zakończenie nawiedzenia

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Gorące Bóg zapłać za serdeczne przyjęcie nas i podzielenie się z nami swoimi troskami. Dziękujemy za gościnę, za transport, za ofiary składane na tacę z okazji wizyty duszpasterskiej. Niech Boże błogosławieństwo, które wnieśliśmy do Waszych domów pozostanie w Waszych rodzinach i chroni Was od wszelkiego zła. Bóg zapłać wszystkim ministrantom za pomoc, za śpiew kolęd i modlitwę w czasie trwania wizyty duszpasterskiej. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro które otrzymaliśmy od Was.
Wigilia to czas bardzo radosny, który spędzamy z rodzinami czekając na przyjście Zbawiciela. Dlatego w tym właśnie dniu o godz. 22.30 dzieci i młodzież z oazy razem z ks. Rafałem zebrali się w kościele na spotkaniu opłatkowym, aby całą rodziną Dzieci Bożych przywitać Maleńkiego. O godz. 23.15 zabrzmiała kolęda "Wśród nocnej ciszy" rozpoczynając czuwanie przy żłóbku przygotowane przez oazę, w trakcie którego usłyszeliśmy także "Kolędę dla Nieobecnych" wykonaną przez Tadeusza Urbaniaka. Choinki i szopka wokół ołtarza nadały temu spotkaniu niesamowitej atmosfery. O północy, parafianie z rodzinami bardzo licznie zgromadzili się na pasterce, której przewodniczył ks. Michał Dziuba. W uroczystej procesji została symbolicznie wniesiona figurka Dzieciątka Jezus i złożona w żłóbku przed ołtarzem. Podczas homilii ks. Proboszcz przytoczył słowa świętego Jana Pawła II: "O cóż mogę prosić Was tej nocy? - aby Światłość Betlejemska docierała wszędzie [...]". Złożył on również świąteczne życzenia wiernym w imieniu wszystkich księży.

Małgorzata Kołodziej

Wsparcie

Jeśli chciałbyś finansowo wspomóc prace remontowe przy kościele parafialnym w Ślęzakach poniżej podajemy numer konta:

PARAFIA RZYM.-KAT.
p.w. Wniebowzięcia N.M.P.
ŚLĘZAKI 45
39-450 Baranów Sandomierski
Bank BGŻ S.A. oddział Tarnobrzeg
58 2030 0045 1110 0000 0131 8940
Za wszelkie wsparcie składamy naszym dobroczyńcom i ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.