Licznik odwiedzin

1078305
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
19
1304
4201
1062837
38652
32657
1078305

Twój adres IP: 54.161.234.183
Dzisja jest: 2017-03-29
 

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

W Święto św. Macieja Apostoła w dekanacie Nowa Dęba odbyły się uroczystości włączenia do grona lektorów 16 ministrantów.

Uroczystościom przewodniczył dziekan dekanatu Ks. Józef Rogowski. Udział wzięli kapłani z całego dekanatu, rodzice, rodzeństwo nowych lektorów i przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza z każdej parafii dekanatu. Posługa lektora odbyła się w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Chmielowie. Ministranci, uczniowie Gimnazjum po rocznym przygotowaniu, uczestnicząc w szkole biblijnej, liturgicznej, fonetycznej i osobistej mogli z radością wypowiedzieć swoje „chcę”. Kazanie wygłosił ks. Rafał Golonka – dekanalny duszpasterz dzieci i młodzieży. Dzięki ks. Witoldowi Garbulińskiemu w liturgii wzięli udział wszyscy ministranci z parafii i schola parafialna.

Nowych lektorom życzymy Bożego błogosławieństwa i autentycznego przekazu Sowa Bożego wiernym.

                                                                                                                              ks. Rafał Golonka

Już po raz XVI Wyższe Seminarium Duchowne zorganizowało Dzień Otwartej Furty. Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Księża Profesorowie i Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu zapraszali Przyjaciół małych i dużych do wzięcia udziału w tym corocznym wielkim wydarzeniu. Wielu odpowiedziało na to zaproszenie i pomimo niewielkiego deszczu przyjechali.

Z naszej wspólnoty parafialnej 52 osoby uczestniczyły w tym spotkaniu.

Tegoroczne spotkanie przyjaciół seminarium rozpoczęło się Mszą św. na seminaryjnym dolnym wirydarzu. Eucharystii przewodniczył ks. Jan Biedroń, rektor seminarium. We wspólnej modlitwie uczestniczyli przyjaciele seminarium, dzieci i młodzież z parafialnych grup formacyjnych oraz wielu turystów, którzy tego dnia przybyli do Sandomierza i zajrzeli za seminaryjną furtę. Po wspólnej modlitwie rozpoczął się na wirydarzu i w seminaryjnych ogrodach przyjacielski piknik. Mimo zachmurzonego nieba, które co chwila straszyło deszczem, humory wszystkim dopisywały i każdy mógł znaleźć wiele ciekawych atrakcji dla siebie.

Każdy mógł spróbować seminaryjnej kuchni, która serwowała smaczny bigos i kiełbaski z grilla, pieczone przez samych kleryków. Przez cały czas imprezy trwała loteria, gdzie każdy los wygrywał. Uczestnicy mogli wygrać maskotkę, ale i ciekawą książkę lub inny upominek. W seminaryjnych ogrodach można było pogimnastykować się na trampolinie, a na seminaryjnym boisku ministranci rozgrywali mecze piłkarskie i rywalizowali w różnych konkursach sprawnościowych. 

Cieszymy się i dziękujemy tym wszystkim, którzy modlą się i wspierają nasze Wyższe Seminarium Duchowne i że wybrali się w gościnę do Sandomierza.
                                                                                                                 Ks. Rafał Golonka

Wsparcie

Jeśli chciałbyś finansowo wspomóc prace remontowe przy kościele parafialnym w Ślęzakach poniżej podajemy numer konta:

PARAFIA RZYM.-KAT.
p.w. Wniebowzięcia N.M.P.
ŚLĘZAKI 45
39-450 Baranów Sandomierski
Bank BGŻ S.A. oddział Tarnobrzeg
58 2030 0045 1110 0000 0131 8940
Za wszelkie wsparcie składamy naszym dobroczyńcom i ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.